Yaz Sezonu için harika örgü modelleri Örgü Saati'nde!

Örgü Bebek Tulumu Nasıl Yapılır?

Bebek tulumu örgüsü için birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Düğmeli, askılı, uzun kollu, kısa kollu ya da kolsuz gibi birçok seçeneği bulunan bebek tulumları, şiş ya da tığla örülebilir. Tercih edilen motif ve modele göre, örgü stilinde değişiklik görülecektir. Örgü bebek tulumu örgüsü için genellikle yumuşak yünlü ipler tercih edilmelidir. Tamamen dikişsiz ya da dikişli şekilde örme seçenekleri mevcuttur.

Bebek Tulumu Örgüsü Yapım Aşamaları

Bebek tulumu örgüsü yapımında şiş kullanılmalıdır. Kullanılacak ip bambu karışımlı ve tüylenme yapmayan şekilde tercih edilmelidir. İpin kalınlığına göre, ortalama 4 numara şiş tercih edilir. 3 yaşa kullanılabilmesi için yaka ucundan ayak ucuna kadar toplam 58 cm örgü yapılması gerekir. Bir koltuk altından diğer koltuk altına kadar, toplam 29 cm örgü yapılmalıdır. Kol uzunluğu, bebeğin yapısına göre belirlenmeli ve omuzdan ölçü alınır. Dikişli örgülerde, her parça tek tek örülmeli ve daralan alanlarda kesmeler yapılmalıdır. Tüm parçalar hazırlandıktan sonra, tığ ya da iğneyle birleştirme yapılmalıdır.

Bebek Tulumu Örgüsü İle İlgili Detaylar

Bebek tulum örgüsü için sayısız model ve motif bulunmaktadır. Motif seçimi yapıldıktan sonra, örgü stiline devam edilmelidir. Yaka ve kol kısımlarda düz örgü kullanıldığında, bebeğin hareketleri kolaylaşacaktır. Kol altı ve dirsek hareketlerinin zor olmaması için kol ölçüsü biraz daha fazla alınmalıdır. Eli sıkı olan kişiler, 1 ya da 2 numara daha büyük şiş kullanarak ideal örgüyü elde edebilir.